Oddělení

IT 

Co by byl e-shop bez pořádného IT týmu?
Naši kolegové vyvíjejí web k maximální spokojenosti, řeší problémy a dohlíží na to, že vše běží, jak má

Koho u nás v IT najdete

Astratex patří mezi největší české e-shopy. Aby vše fungovalo tak, jak má, je zapotřebí i velký IT tým, který se o všechno postará. Koho u nás najdete? 

IT Support 

Pomáháme uživatelům v případech řešení nahlášených SW a HW problémů. Staráme se o vše napříč procesy ve firmě od objednání zákazníkem na e-shopu až po vyexpedování zásilky.

IT Infrastructure

Každý den sledujeme výkon našich serverů a dohlížíme primárně na to, že všechno běží, jak má.  Nedílnou součástí naší každodenní náplně práce je také zajištění kybernetické bezpečnosti ať už jde o data našich zákaznic, tak také všech kolegů.

Web Development 

Staráme se, aby náš e-shop fungoval bez chyby a naše zákaznice pohodlně nakupovaly. Řídíme vývoj webu, analyzueme, zpracováváme definice technického zadání a implementuje. 

Internal Development 

Zapracováváme vývojové požadavky a opravujeme chyby ve dvou systémech. Prvním z nich je ekonomický systém Altus Vario. Dále pak v interním systému AstraNet, jehož vývoj probíhá nad databází Varia.

Business Inteligence

 Ať už chce kdokoliv z firmy jednorázový export konkrétních dat nebo pravidelný report do BI kostky, my to zajistíme. A také jsme tu od toho, aby se dalo měřit cokoli, co potřebujeme pro dobrou strategii firmy. 

IT Businnes Partners

Naším hlavním úkolem je  
vymýšlet, směrovat a dotahovat business požadavky ve spolupráci s IT a dalšími odděleními.  
K této práci používáme různé programy z rodiny MS Office, Asanu nebo třeba JIRU. 


Jaké projekty řešíme 

Interní skladový systém 

Od samého začátku máme vlastní systém na provoz skladu, řešení pickování, balení a napojení na dopravce. 

Vývoj e-shopu 

Děláme vše pro snadné a pohodlné nakupování na našem e-shopu. Neustále vymýšlíme a následně vyvíjíme nová zlepšení. Pracujeme s .Net a Javascriptem. 

Datové sklady 

V roce 2019 jsme implementovali Keboolu, zapracovali jsme na SQL Serverech, napojení na další systémy, připravujeme reporty a náhledy v Power BI.

Jaké technologie používáme

Tohle jsme my

Naší vizí je usnadnit práci se všemi IT systémy, které jsou uživatelům k dispozici. Ať už se jedná o naše zákaznice nebo kolegy. Jako ajťáci si samozřejmě libujeme ve zkoušení nových technologií, které následně přenášíme i do naší vize. 

Martin Rogozný
CTO
V Astratexu jsem začínal jako šéf webového vývoje a postupem času jsem si převzal na starosti celé IT oddělení. Mohli jste mně potkat na různých e-commerce evetech, barcampech i jako přednášejícího. Napište mi, rád si s vámi zajdu na pivo a popovídám si o našem IT.

Jana Smolinková 
Data Engineer 
Datové analytice se věnuji už několik let. Ale po absolvování kurzu Czechitas se mi zalíbil svět data engineeringu. V Astratexu jsem nejprve v nástroji Keboola připravovala reporty pro naše marketingové oddělení a později jsem se přesunula na pozici data engineera.  

Tomáš Golovach 
IT Business Partner 
V minulosti jsem sbíral zkušenosti v různých zaměstnáních i oborech. Od práce na call centru jsem se tak postupně posunul až na pozici IT Business Partnera. Fandím osobnímu přístupu a místo výmluv vždy hledám efektivní řešení problémů. To, co jsem se v průběhu let naučil, se snažím zúročit i v Astratexu.


Není IT tvůj šálek kávy? 

Nevadí! Prozkoumej jiná oddělení a najdi svou práci snů. Společně zvládneme velké věci!