Operations

Sklad a logistika, srdce, které tepe za Asratex

Koho u nás v provozu najdete

Protože Astratex patří mezi největší české e-shopy, je tým, který se stará o to, aby vše běželo, jak má, poměrně rozsáhlý. Kdo se o provoz stará? 

Logistika 

Pomáháme uživatelům v případech řešení nahlášených SW a HW problémů. Staráme se o vše napříč procesy ve firmě od objednání zákazníkem na Eshopu až po vyexpedování zásilky.

Reklamace 

Každý den sledujeme výkon našich serverů a dohlížíme primárně na to, že všechno běží, jak má.  Nedílnou součástí naší každodenní náplně práce je také zajištění kybernetické bezpečnosti ať už jde o data našich zákaznic, tak také všech kolegů.

Naskladňování 

Staráme se, aby náš e-shop fungoval bez chyby a naše zákaznice pohodlně nakupovaly. Řídíme vývoj webu, analyzueme, spracováváme definice technického zadání a implementuje. 

Nakupování a balení 

Zapracováváme vývojové požadavky a opravujeme chyby ve dvou systémech. Prvním z nich je ekonomický systém Altus Vario. Dále pak v interním systému AstraNet, jehož vývoj probíhá nad databází Varia.

Zaklízení

 Ať už chce kdokoliv z firmy jednorázový export konkrétních dat nebo pravidelný report do BI kostky, my to zajištíme. A také jsme tu od toho, aby se dalo měřit cokoli, co potřebujeme pro dobrou strategii firmy. 

Manipulanti

Naším hlavním úkolem je  
vymýšlet, směrovat a dotahovat business požadavky ve spolupráci s IT a dalšími odděleními.  
K této práci používáme různé programy z rodiny MS Office, Asanu nebo třeba JIRU. 


Tohle jsme my

Naší vizí je, co nejvíce usnadnit uživatelům, ať už jde o zákaznice nebo kolegy práci se všemi IT systémy, které jsou daným uživatelům k dispozici. No a protože jsme ajťáci tak si samozřejmě libujeme ve zkoušení a hraní si s novými technologiemi a tohle pak dále přenášíme i do naší vize, jak píšeme náš software se kterým pracují miliony zákaznic.

Rostislav Hloušek
COO
Mám na starosti provoz od roku 2015 a společně s kolegy jsme zvládli největší nárůst jsem začínal jako šéf webového vývoje a postupem času jsme si převzal na starosti celé IT oddělení. Mohli jste mně potkat na různých e-commerce evetech, barcampech i jako přednášejícího. Napište mi, rád si s vámi zajdu na pivo a popovídám si o našem IT.

Jana Smolinková 
Data Engineer 
Datové analytice se věnuji už několik let. Ale po absolvování kurzu Czechitas se mi zalíbil svět data engineeringu. V Astratexu jsem nejprve v nástroji Keboola připravovala reporty pro naše marketingové oddělení a později jsem se přesunula na pozici data engineera.  

Tomáš Golovach 
IT Business Partner 
V minulosti jsem sbíral zkušenosti v různých zaměstnáních i oborech. Od práce na call centru jsem se tak postupně posunul až na pozici IT Business Partnera. Fandím osobnímu přístupu a místo výmluv vždy hledám efektivní řešení problémů. To, co jsem se v průběhu let naučil, se snažím zúročit i v Astratexu.


Tvoř s námi Astratex i ty! 

Společně zvládneme velké věci, i když zrovna IT není tvůj šálek kávy, máme toho víc!